Про сайт DSS-BI.com.ua                                                                                                                            Перехід до пошуку BI+KMS у Google і Системі+

Knowledge Society 
– Суспільство знань 
(Ера Business Intelligence+KMS)


Уточнення термінів для сфери 
Business Intelligence+ KMS:

дані, інформація, знання, мудрість, ієрархія DІKW;
 Tacit Knowledge, Implicit Knowledge, Explicit Knowledge, модель SECI;
Knowledge Society, Information Society; Knowledge based organization, Knowledge-creating company 
 Intelligence, Artificial Intelligence, Competitive Intelligence, Business Intelligence;
 Star Schema, Snowflake Schema, FPS, FPS/BІ2.0, Six W's, Six W's/BІ2.0, 
 Dashboard, Scorecard; індикатор “римські гуси”;
 Business Intelligence, Business Intelligence System;
 Business Intelligence, Business Analytics, Performance Management;
 Business Intelligence, бізнес-аналітика; бізнес-інтелект; бізнес-розвідка;
 KDD, KD, Data Mining, Data Discovery; інтелектуальний (глибинний) аналіз даних, «розкопка» даних;
 Business Intelligence, BI1.0, BI2.0, Knowledge Management System;
DSS, Spatial DSS, DSS/BI 1.0, DSS/BI 2.0, СППР; 
 Geographic Information System, Spatial DSS, Geospatial Business Intelligence;
Використання в Google пошукових слів на основі Business Intelligence  -на УкраїнніBusiness Intelligence + KMS : Консультації І Аналітика для організацій, заснованих на знаннях (Knowledge based organization)Site DSS-BI.com.ua, version 2011.12.15

версія 2011.12.15

Для

Data Scientist,

BI/Knowledge Engineer,

BI/Knowledge Management Engineer,

DSS/BI Analyst,

DSS/BI Designer, 

DSS/BI Project Lead:


 

Учитесь, читайте,

    Чужому навчайтесь,

    Свого не цурайтесь.

Тарас Шевченко,1845

 

I KEEP six honest serving-men

    (They taught me all I knew):
Their names are
What and Why and When

     And How and Where and Who.

Rudyard Kipling, 1895

Використання в Google пошукових слів на основі Business Intelligence, OLAP, Data Mining, Knowledge Management System -у всьому світі

Сайт Business Intelligence + KMS створено у 2011 році для популяризації й підтримки досліджень, розвитку і практичної реалізації інтегрованих систем Business Intelligence й Knowledge Management System (KMS), а також зв'язаних концепцій, технологій і засобів в Україні.

 

Висновки у публікаціях сайту Business Intelligence + KMS засновані на авторських дослідженнях. У необхідних випадках встановлені гіперпосилання на роботи інших авторів. Світ стає “плоским”, а Інтернет стає схожим на “велике село”, тому несанкціоноване використання чужих матеріалів з часом проявляється і має негативні наслідки.

 

Сайт Business Intelligence + KMS створено за допомогою простого редактора веб-сторінок, які у подальшому адаптовані для покращання перегляду на мобільних пристроях (смартфонах, плашетах).

 

Деякі системи та підсистеми, які виникли на основі сайту Business Intelligence + KMS або зв'язані з ним.

 

Сайт `Нотатки про  Business Intelligence+` створений у директорії http://dss-bi.com.ua/WP/

 - як прототип блогу за розширеною тематикою на основі Business Intelligence .

 

Сайт “Система+” - створений у директорії http://dss-bi.com.ua/System/  - для ситуативної потреби навчання студентів публікаціям на основі перекладу англомовних статей, а також для ознайомлення з основами побудови веб-сайту на CMS (Content Management System).

 

Канал Google+ Sistem Pl (Pl  — plus) - створений як навчальна система підтримки групової роботи — Group DSS (Decision Support System), додатково до сайту “Система +”.

 

Канал Google+ “Система+” - приєднаний до сайту “Система+” і доповнює Канал Google+ Sistem Pl.

 

Канали Google+ Sistem Pl  та “Система+” не передбачають   активне коментування розміщених матеріалів, яке займає багато часу. Проте, студенти під керівництвом викладача отримують досвід real-time рознесеної у просторі групової роботи над спільними статтями, тощо — шляхом використання додатків Google Apps (Документи, Таблиці, hangouts, ін.) у внутрішніх навчальних колах з обмеженим розділеним  доступом відповідно до навчальних груп, форм підготовки, поставлених завдань, ін. Над деякими публікаціями за допомогою Google Apps одночасно працювали більше п'яти користувачів під керівництвом викладача, що на півроку випередило розсилку у Google+ однієї з кращих практик використання Google Apps для спільної розробки ділового документу 10-ма спеціалістами Приватбанку в різних країнах світу.

 

Комплекс навчальних веб-лабораторій з обмеженим доступом SiteLabs dss-bi.com.ua — створений у різних каталогах сайту dss-bi.com.ua для задоволення ситуативних потреб короткого навчального веб-курсу.

 

Комплекс веб-лабораторій у домені sls.name, який позначено як SiteLabs sls.name — створений у різних каталогах сайту sls.name для задоволення ситуативних потреб короткого навчального веб-курсу.

 

Дослідний прототип синергетично-ієрархічної веб-системи, яка позначена “Система+” - це навчальні сайти у  dss-bi.com.ua та  sls.name, канали Google+ Sistem Pl та Канал Google+ “Система+” . До “Системи +” також можна віднести приєднані до вказаних навчальних сайтів соцмережі. “Система +” також зв'язана з індивідуальними автономними каналами її учасників у соцмережах.

 

Сайти у  dss-bi.com.ua та  sls.name мають чимало недоліків. Для усунення недоліків у більше ніж 20-ти навчальних сайтах у адміністратора немає часу і бажання, проте ці недоліки розглядаються у навчальному процесі з використанням комплексу веб-інструментів адміністратора “Системи+”. До них відносяться веб-інструменти незалежних веб-компаній, інструменти веб-хостингу, інструменти веб-сайтів, а також автономні засоби та на комп'ютері адміністратора. 

 

Реальний непростий процес спільного системного утворення вебсистеми “Система+” з початкового сайту dss-bi.com.ua Business Intelligence+KMS дав широкому навчальному колу учасників цього процесу певні знання і навички у сфері системної веб-інженерії. Дехто отримав початкові знання й навички, а дехто серед професіоналів поглибив чи розширив їх.  Користь отримали всі учасники цього реального навчально-наукового процесу, у якому приймали участь  більше ста студентів.

 

Необхідно також зазначити, що на сайти у “Системі +” здійснюється чимало атак різного типу, іноді сайти пошкоджують. Проте, через  деякий час пошкоджені сайти відновлюються з резервних копій, які зберігаються на хостингу, а також додатково за його межами. У нормальному режимі все адміністрування веб-системи “Система+”   з 2011 року здійснюється одним адміністратором, для якого ця робота є додатковим, не основним навантаженням. В аварійних ситуаціях різного типу, адміністратору допомагають спеціалісти   хостинг-провайдера UAhosting, у тому числі у режимі real-time під час навчальних занять з коментарями для студентів. Все це дає додатковий досвід, адже учасники навчального процесу бачать реальні зовнішні впливи на сайти та їх внутрішню обробку  й протидію — на сайті, на хостингу, ін.

 

Сайт Business Intelligence + KMS дає додаткові можливості для отримання головних новини з найбільш авторитетних відкритих джерел у світі, у тому числі новин у сферах науки, технологій, Business Intelligence й Knowledge Management System, ін. Початкова концепція подачі новин на сайті не передбачає створення ще однієї системи збору новин. Сайт дає можливість використання існуючих першоджерел і агрегаторів новин для порівняння відібраної ними інформації, а також для визначення якості пошукових систем і першоджерел інформації. Це розвиває системне мислення користувача, дозволяє сформувати “різнокольорове” бачення подій у світі, побачити в Україні зміни на краще, не допустити “інтелектуальний дальтонізм” при прийнятті рішень у різних сферах.

 

На сайті Business Intelligence + KMS розміщено кілька користувацьких пошукових систем на основі технології Google.

 

Розміщена на сайті Business Intelligence + KMS інформація має обмежену функціональність і не замінює спеціальні консультації. Основні відомості за тематикою Business Intelligence + KMS подані у авторських статтях, які розміщені на сайті Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського (НБУВ) та ВНЗ і не мають спеціальної рекламної підтримки. Основою цих статей, станом на 2011 р., став аналіз більше 400-т першоджерел, із них біля 70% англомовних.

 

Статті з наукових фахових видань, згідно вимог до ВАК України,  повинні розміщуватися на сайті НБУВ. Проте, за період з 2009 року, адреси статей кілька разів змінювалися у зв'язку з реформуванням інформаційної системи та переміщенням статей у архіви. Далі подані посилання на початкові статті за тематикою Business Intelligence + KMS на сайті Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, (сторінка Наукова періодика України, більше 1700 наукових журналів), які можуть бути змінені:

· Удосконалені вимоги до визначення засобів OLAP (2009).  

У цій статті обґрунтована необхідність введення і використання для розробки інформаційно-аналітичних систем удосконаленого тесту FASMI + (OLAP +), ін.

· Узагальнена архітектура системи підтримки прийняття рішень на основі Business Intelligence у розширеному тлумаченні (2009/2010). У цій статті запропонована удосконалена архітектура системи підтримки прийняття рішень (DSS — Decision Support System) на основі Business Intelligence у розширеному тлумаченні (DSS BI 2.0 або DSS/BI 2.0), введено поняття Business Intelligence 1.0,  уточнене поняття Business Intelligence 2.0, ін.

 

Далі наведені ключові фрази для пошуку у Google, адже запити за ключовими словами менш вимогливі до ПЕОМ та мережі порівняно із посиланням на статті, які з різних причин іноді не завантажуються:

· Decision Support System Business Intelligence 2.0

· Expert System OLAP Data Mining

· Social media dss/bi 2.0

· Spatial DSS BI

· ”FASMI+”

· За прізвищем

· DSS-BI.com.ua

 

Статистика Google пошуку за ключовими словами Business Intelligence, Data Mining, OLAP, Knowledge Management System з 2004 р. по кінець 2011 р. у всьому світі та на Україні (статичні графіки-рисунки):

Про сторінку DSS-BI.com.ua - посилання на сторінку DSS-BI.com.ua

Business Intelligence + KMS

- концепція, технологія і засоби підтримки рішень не тривіальними знаннями з первинних даних