Інтелектуальні системи вуличного освітлення

Вуличне освітлення являє собою штучний спосіб оптичного збільшення видимості на вулиці в темний час доби, здійснюваний лампами, закріпленими на щоглах освітлення, шляхопроводах та інших опорах, які можуть включатися в темний час доби автоматично, або вручну з диспетчерського пункту.

У традиційній системі вуличного освітлення застосовуються різні типи ламп, порівняльна характеристика світлотехнічних властивостей яких наведена в табл.1, де позначено:

• ЛР – лампи розжарювання;

• ДРЛ – дугові ртутні лампи високого тиску;

• ДРВ (дугові ртутні з випромінюючими добавками) – дугові ртутні метало-галогенні лампи;

• ДНАТНД – натрієві газорозрядні лампи низького тиску;

• СДЛ – світлодіодна лампа.

Наведені в табл.1 дані показують, що світлотехнічні властивості світлодіодних ламп значно перевершують відповідні властивості інших типів ламп вуличного освітлення, особливо по економічності.

Головний недолік традиційної системи вуличного освітлення полягає в її нездатності забезпечити економію електроенергії, що витрачається на освітлення, і неможливість мінімізації витрат на технічне обслуговування. Крім того, ця система не в змозі забезпечити практично безперебійне (тобто здійснюване з мінімальним часом від моменту виходу освітлення з ладу до відновлення його працездатності ) освітлення вулиць, автотрас та інших об’єктів.

Таблиця 1

Властивість

ЛР

ДРЛ

ДРВ

ДНАТНД

СДЛ

Економічність

Низька

Середня

Середня

Висока

Висока

Кольоропередача

Відмінна

Добра

Відмінна

Погана

Відмінна

Світловіддача, лм/Вт

13

30…60

70…95

До 200

До 200

Термін служби, год

1000

До 12000

До 15000

До 32000

До 100000

Плавне регулювання потужності

+

+

Запалення, перезапалення

Швидке

Тривале

Тривале

Тривале

Швидке

Наявність ртуті

+

+

 

Інтелектуальна система вуличного освітлення являє собою систему, що включає в себе комплекс вуличних ламп, між якими здійснюється обмін даними для доставки інформації про висвітлення до локального концентратора, який і передає ці дані до спеціального сервера.

Наступний рівень управління інтелектуальним освітленням – це двосторонній зв’язок, що дозволяє управляти вуличним освітленням шляхом дистанційній регулювання яскравості вуличних ламп відповідно з погодними умовами (наприклад, при тумані, дощі, яскравому нічному світлі місяця), або залежно від рівня освітленості окремих ділянок вулиці при наявності або відсутності на них людей і транспорту. Тим самим при застосуванні такого освітлення досягається істотне (у два і більше рази ) зниження витрат електроенергії на освітлення. Крім того, така система вуличного освітлення допомагає знизити витрати на обслуговування, зробити його більш ефективним і рентабельним за рахунок здійснення безперервного контролю стану ламп. Справа в тому, що при застосуванні такої системи освітлення вихід з ладу однієї або групи ламп виявляється дистанційно в реальному масштабі часу, що виключає необхідність періодично направляти ремонтну бригаду для виявлення і заміни поламаних ламп.

Основним компонентом інтелектуальної системи вуличного освітлення, який дозволяє вивести ефективність і керування освітленням міст, трас, а також громадських місць на принципово новий рівень, є інтелектуальний ліхтарний стовп, що складається з наступних трьох блоків (рис. 1):

• баластний модуль або драйвер, який є високоефективним вихідним каскадом управління лампою ;

• модуль комунікаційного інтерфейсу, що забезпечує цифрове управління, захист переданих даннях і надійність мережевого з’єднання;

• набір інтелектуальних датчиків, що використовуються для моніторингу погодних умов, кута нахилу ліхтарного столу і рівня забруднення повітря .

Система інтелектуального вуличного освітлення з використанням інтелектуальних ліхтарних стовпів дозволяє оперативно в масштабі реального часу контролювати рівень освітленості освітлюваних об’єктів локальним концентратором, що тонко налаштовує яскравість, напрям освітлення і колір будь-якого ліхтарного стовпа або групи стовпів. При цьому однією з найістотніших і найбільш ефективних функцій інтелектуальних систем вуличного освітлення є затемнення. Саме затемнення при використанні таких високоефективних джерел світла, якими в даний час є світлодіодні лампи, істотно продовжує термін служби ламп і різко скорочує споживання енергії без ризику зниження безпеки для транспорту і пішоходів.

Слід зазначити, що в системах інтелектуального вуличного освітлення технологічно розвинених країн світу в даний час стали застосовувати розумні ліхтарні стовпи, що працюють автономно за рахунок енергії встановлених на кожному з них вітрогенератора і/або сонячних батарей . Такі ліхтарі протягом усього дня накопичують сонячну енергію у вбудований акумулятор, після чого, при настанні сутінків, автоматично включаються і безперервно працюють до перших променів сонця.

Безымянный

Переваги освітлення вулиць, проїжджої частини і дворів за допомогою розумних ліхтарів, оснащених вітрогенератором та / або сонячними панелями, очевидні: не треба постійно здійснювати їх технічне обслуговування та догляд за ними (за винятком очищення плафонів від вуличного бруду і пилу), досягається істотна економія електроенергії і підвищуються показники безпеки пішоходів і водіїв за рахунок бездоганно працюючого вуличного освітлення.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Розумний будинок (Smart house) для готелів Житомира

У Житомирі , у зв’язку з відсутністю якісних готелів , відкрити готельна справа є дуже перспективним в плані розвитку та інвестування .

Готель , це по суті звичайний “будинок ” з мебльованими кімнатами , зонами відпочинку для тимчасового проживання мандрівників . Системи автоматизації Розумний будинок (або Smart House ) , дозволяють спростити управління готелем до мінімуму. Щоб власники та управляючі могли сконцентріроватся у своїй роботі на більш важливі речі.

Системи автоматизації “Розумний дім” пропонує :

  • управління освітленням;
  • управління водопостачанням ;
  • контроль за роботою ліфтів;
  • клімат -контроль ;
  • управління аудіо -відео потоками ;
  • управління контролем доступу ;
  • відеоконтроль ;
  • контроль проникнення;
  • управління прилеглою територією ;
  • диспетчеризація та моніторинг .

Управління освітленням. Світло на сходах і ліфтових холах в темний час доби включається автоматично в черговому режимі , світло загоряється яскравіше тільки в місцях знаходження людей. У темний час доби автоматично висвітлюється фасад будівлі і парковка. Контроль та запобігання протікання води здійснюється в технологічних приміщеннях , в загальних санвузлах будівлі , в зоні басейну і проч. Інформація про витік води в квартирах надходить в диспетчерську . Можлива графічна індикація місця виникнення аварії з визначенням аварійного номера. Контроль за роботою ліфтів відображає положення кожного ліфта на екрані , встановленому у чергового адміністратора . У разі збою в роботі ліфта , на екрані графічно відображається його місце розташування , здійснюється сповіщення адміністратора.

Клімат -контроль. Система дозволяє управляти кліматом , як у всьому будинку , так і в окремих приміщеннях , забезпечуючи злагоджену роботу систем та приладів , відповідальних за клімат (система опалення , тепла підлога , вентиляція, кондиціонування , вологість і т.д.).

Управління аудіо -відео потоками дозволяє транслювати для кожного приміщення індивідуальну композицію , відповідну його цільовим призначенням та створює в ньому особливу емоційну атмосферу. ( В один і той же час у ресторані звучатиме легка фонова музика , в басейні і фітнес -залі – енергійні композиції , а в барі – кантрі) . Наповнити звуком навколишнє готель територію – терасу , літнє кафе , відкриті альтанки , сквер для прогулянок. Причому в кожній з цих зон буде відтворюватися своя , оригінальна , композиція. Відправляти звукові повідомлення в один або декілька номерів Вашого готелю.

Автоматизовані системи контролю та управління доступом (системи СКУД ) – це сукупність програмно -технічних засобів і організаційних заходів на об’єкті призначений для забезпечення санкціонованого входу / виходу людей і в’їзду / виїзду транспортних засобів на охоронювані зони та об’єкти . Система контролю доступу дозволяє фіксувати і обробляти інформацію про кожному проходженні через елемент обмеження доступу , а так же захистити приміщення від несанкціонованого проникнення; здійснювати облік робочого часу співробітників , підвищуючи трудову дисципліну.

Забезпечується відеоконтроль в коридорах і холах будівлі , за прилеглою територією та автостоянкою . У нічний час при надходженні сигналу від датчика руху , встановленого в коридорі , ліфтовому холі або на вулиці консьєрж може зі свого робочого місця (на екрані панелі або комп’ютера) побачити, що відбувається на поверсі або на автостоянці . Будівля оснащується системою охоронної сигналізації , яка інтегрується в загальну систему управління. У випадку несанкціонованого проникнення в підвальні та горищні приміщення , електрощитову , або технічні приміщення здійснюється сповіщення диспетчер.

Система розумний будинок може бути використана для побудови систем диспетчеризації . При цьому з комп’ютера диспетчера здійснюється моніторинг та управління всіма функціями системи .

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

На Московській виставці показали систему “Smart House”

Коли ми дивимося якийсь новий фільм фантастичного жанру, де головні герої живуть у світі, де все робить техніка, то у головного героя обов’язково є розумний будинок. На жаль, у реальному житті така система була недоступна довгий час. Нещодавно така технологія почала реалізовуватися, але все ж вона не була ідеальною. І ось, зараз систему «розумного» будинку презентували в Москві, пишуть Новини ІТ

Дана подія сталося на недавно минулій виставці Hi-tech Building.  Система може повністю управлятися за допомогою смартфона.  Тепер система більш досконала.  Раніше, що ви могли зробити?  Ну, включити-вимкнути світло, налаштувати кондиціонер.  Зараз же система вміє керувати світлом, настройками кондиціонера, регулювати штори і навіть вести постійний контроль водопроводу, щоб закрити подачу води, якщо відбудеться текти.  Але на цьому можливості системи не обмежилися.  Вона так само може контролюватися IP-відеоспостереження, а так само кінотеатр.  Якщо ж під час вашої відсутності або ж неможливості, в будинку задзвонить телефон – система направить дзвінок на ваш мобільник.  Система дозволяє управляти замками будинку, даючи доступ до входу гостям, якщо він відправить вам MMS.

Управляти системою можна з будь-якого смартфона, адже підтримується, як Android, так і iOS.  Глядачам показали цікаву «фішку», якщо ви підходите зі смартфоном до якоїсь побутової техніки і направите на неї свій гаджет – на його дисплей виведеться інформація про енергоспоживанні і можливі несправності даної техніки.

Ще однією «фішкою» розумного будинку є можливість спеціальних датчиків відправляти на сторінку соціальних мереж Facebook і Twitter користувача відбувається ситуацію в усьому домі.  Така корисна річ буде до речі, якщо до вас, не дай Бог, залізе злодій.  Ви відразу ж отримаєте сигнал на свій смартфон, що хтось проник в будинок.

Система оснащується Apple TV, яка дозволяє дивитися нові фільми і слухати якісну музику прямо з екрану плазмового телевізора.

 

Джерело: Новини ІТ за матеріалами mail.ru

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Що таке Розумний Дім?

Прообраз будинку майбутнього – про це написана кожна сотня  з фантастичних книг і статей.  Сьогодні, мрія фантастів – Розумний Дім, в якому за всі функції життєдіяльності відповідають комп’ютери, стає реальністю.  Якщо коротко висловити основні характеристики такого будинку, можна обійтися кількома словами: комфорт, функціональність, і енергоефективність.  Розумний Дім пристосовується до Ваших звичкам.  Він вимкне світло у всьому будинку, коли всі поснули, відключить непотрібні електророзетки, переведе тепла підлога і систему клімат-контролю в економічний режим, закриє двері і поставить на охорону периметр Вашого будинку.  Він нагріє приміщення до ранку, приготує каву, розбудить Вас улюбленою мелодією і простежить за безпекою Ваших дітей.  Ваш будинок стає відмінним охоронцем – він стежить за кожним вікном, кожною дверима і ідеальним дворецьким – він сповіщає про прибуття гостей.  Він передзвонить Вам на роботу, надавши можливість спілкування, якщо у Вашу відсутність, до Вас прийшли гості.  Ви можете керувати Вашим будинком, просто зателефонувавши йому по телефону.  У такому будинку не буває занадто темно або занадто жарко.  Включити світло, закрити штори і включити музику можна одним натисканням на кнопку.

А ще, наш «Розумний Дім», як і будинок, створений у фантастичному світі Рея Бредбері, може розмовляти з господарем: вітати його, повідомляти, що доручення виконано: «Ванна наповнена», «Кава зварений».  Будинок стежить за витратами енергоресурсів і робить житло зручним і економічним.

А управляти всім будинком можна за допомогою невеликої сенсорної панелі.

Розумний Дім – про нього ходять легенди і багато з них, як не дивно, не вигадка письменника-фантаста, а реальність, створена вільної фантазією талановитих інженерів.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Як керувати Розумним Будинком?

Управління всіма інженерними підсистемами і  приладами відбувається за допомогою універсальної панелі дистанційного керування, комп’ютера або телефону.  На екрані панелі відображені всі пристрої, підключені до системи «Розумний Дім» І кожним з них, Ви можете управляти.  Один дотик до екрану, і включається світло, музика або кондиціонер.  Ви можете налаштувати управління таким чином, щоб одна кнопка закривала штори, вимикала світло і музику і замикала двері.  І назвати цей сценарій – «Сон».  Ви можете створювати будь-які сценарії для Вашого будинку і кожен з таких сценаріїв буде вмикатися натисненням однієї кнопки.

Чим може керувати Розумний Дім?

Освітлення.

При проектуванні будинку, величезні зусилля витрачаються на те, щоб створити в будинку правильне освітлення.  Світло має бути спроектований так, щоб під кожне настрій і під кожну ситуацію в будинку можна було створити індивідуальне освітлення.  Але таке рішення – досить складне: в приміщенні доводиться розміщувати кілька груп світла, іноді – до десяти.  І кожна група керується своїм вимикачем.  У підсумку, створення потрібного освітлення перетворюється на гру на вимикачах.  З підключенням освітлення до системи Розумний Дім – завдання спрощується.  Одним натисканням кнопки на панелі керування, Ви включаєте певний сценарій освітлення.  Сценаріїв для управління світлом може бути дуже багато, їх можна вибирати за настроєм («Романтична вечеря», «Домашній кінотеатр», «Вечірка», ін)

Налаштувавши ландшафтне освітлення, Ви зможете створити по-справжньому казкову атмосферу вечора у себе у дворі або в саду.  Підсвічування клумб, окремих дерев, садових доріжок, басейну і архітектурних елементів будинку, зробить незабутніми вечірні прогулянки по заміському ділянці.

Можливості Розумного Дому дозволяють втілити, практично, всі Ваші ідеї.

Безпека.

 Розумний Дім забезпечує безпеку Вашого житла, як від зовнішнього проникнення, так і від аварій всередині будинку.

До всіх вікнах і дверях підключаються датчики відкриття.  У кімнатах встановлюються датчики руху і відеокамери.  При бажанні, Ви з будь-якої точки світу, завжди будете бачити, що відбувається у Вашому домі.  Це важливо, як при захисті будинку від сторонніх, так і у випадку, якщо Ви залишаєте дітей вдома з нянею.

Окремо, в будинку, встановлюються датчики витоку газу та протікання води.  При спрацьовуванні вони перекривають захисні клапани, і Ваш будинок залишається цілим і неушкодженим.

Відеоспостереження.

 Встановивши камери спостереження, Ви постійно зможете контролювати ситуацію у Вашому домі.  При цьому, камери можуть виконувати не тільки охоронну функцію.  Ви можете простежити за тим, як доглядає за близькою людиною доглядальниця або займається з дитиною няня.  Приклад прекрасного взаємодії системи відеоспостереження та домофона: Ви, перебуваючи поза домом, можете побачити гостя, який зателефонував в домофон, і, при необхідності, навіть, впустити його в будинок.

Мікроклімат.

 У вашому домі завжди підтримується комфортна температура і вологість.  В потрібний час включається провітрювання.  У нічний час, Розумний Дім охолоджує спальню і забезпечує Вам міцний і здоровий сон.  З настанням ранку він включає підігрів підлоги в спальні і у ванній кімнаті.  Де б Ви не знаходилися і що б Ви не робили, Розумний Дім стежить, щоб Вам було комфортно.  Коли всі їдуть, і будинок залишається порожнім, опалення переходить в економний режим і Розумний Дім чекає Вашого приїзду, економлячи ресурси.

Мультірум.

 Система мультирум – дозволить Вам слухати музику в будь-якій кімнаті, без встановлення у кожній з них аудіосистем.  При цьому, в кожній кімнаті може звучати своя музика.  Управління всією системою мультирум відбувається за допомогою планшета або телефону.

На динаміки системи може бути виведений звук з домофона.  Вона ж може озвучувати будь-які попередження або події.  Наприклад, при відкритті гаражних воріт, Ви можете отримати оповіщення про те, що хтось приїхав.

Догляд за садом.

 Система Розумного Дому стежить за вологістю грунту у Вашому саду і поливає його, не даючи рослинам засохнути.  Вона вибирає потрібний режим поливу для кожної зони з рослинами.  Якщо Ваші рослини вимагають поливу строго за розкладом – Розумний Дім зробить і це.  Догляд за садом може бути повністю автоматичним і не вимагати Вашої участі.

Створіть свій Розумний Дім.

 Всі представлені сценарії поведінки Розумного Дому – лише приватні приклади тих можливостей, якими він володіє.

Кінцева мета створення Розумного Дому – зробити будинок і життя в ньому, максимально комфортними та безпечними.  Ми ставили перед собою завдання створити будинок, який буде служити господареві, який буде продовженням його і його бажань.  Ми створили систему, в якій кожен може вибрати ті функції, які необхідні саме йому.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Найрозумніші будинки світу

У багатьох країнах світу вже давно не будують « нерозумні » будівлі. Американські , європейські , японські та будівельники інших розвинених держав зводять неймовірно комфортабельні , екологічно безпечні та інтелектуальні готелі, житлові комплекси , промислові підприємства та спортивні споруди.

 Першим розумним будинком став «Дім трону» в Токіо , побудований в кінці 80 -х рр. . минулого століття японським професором Кеном Сакамури . Інтелектуальна будівля самостійно відкриває вікна , коли на вулиці дме свіжий вітерець , і включає кондиціонер , коли стає жарко. Щоб не заважати сусідам вікна в квартиру закриваються , якщо занадто голосно працює телевізор або грає музика.

Америка

Rockefeller_Center_n1

Творець всесвітньо відомої корпорації Microsoft Білл Гейтс побудував одне з найдорожчих інтелектуальних будівель в штаті Редмонд , США . Вілла оснащена найсучаснішим обладнанням , контролюючим роботу всіх інженерних систем будівлі і відповідає за комфортний мікроклімат у всіх приміщеннях. Пересування людини по будинку в темний час доби супроводжує світлова хвиля , а численні датчики відповідають за виконання всіх бажань гостей вілли.

На території Америки розташовані ще кілька інтелектуальних будівель , серед яких будівля ООН і Рокфеллер Центр в Нью- Йорку , великий розважальний центр Mall of America , розташовані в Блумінгтоні , штат Міннесота. Площа останнього становить майже 500 тисяч кв.м. , управління стоянками і внутрішніми приміщеннями якого відбувається з чотирьох операторських постів.

Європа

Будівництво розумних будинків в Європі не так давно перейшло на «новий» рівень. Так , була створена організація «Європейська Група Інтелектуальних Будівель » , головне завдання якої поширити серед звичайного населення концепцію « інтелектуального» будівництва.

Більше 20 % будівель Європи вважаються інтелектуальними. Навіть висотні будівлі оснащені системами клімат -контролю та дистанційного керування всіма інженерними системами . Так , лондонський банк Credit Suisse First Boston оснащений 5 – ма станціями управління і системою автоматичного електророзподілення .

full

Національна бібліотека у Франції ( площа понад 400 тисяч кв.м.) також вважається «розумним» будинком , завдяки інтегрованій системі управління і унікальному обладнанню , підтримуючого оптимальні умови для зберігання книг і комфортний мікроклімат для гостей бібліотеки.

Міжнародний аеропорт Мюнхен II ( другий за величиною після Франкфуртського ) включає в себе більше 100 будівель і управляється системою , що контролює пасажиропотік в терміналах , освітлення і кондиціонування приміщень , службу багажу , ліфти та ескалатори комплексу . Аеропорт названий кращою інтелектуальною будівлею 1993 року. І ще один « розумний» аеропорт розташований в Лондоні. Проект «Хітроу » розроблений компанією Echelon Corporation (одна з найвідоміших у світі компаній по створенню керуючих мереж для інтелектуальних будівель).

Азія

Велика частина « розумних» хмарочосів Японії розташована на пляжних курортах поблизу Токіо . У самому ж місті розташована багатоповерхівка Shidome Sumitomo Building– багатофункціональна будівля з продуманим управлінням всіх систем .

122_06

Китайські інтелектуальні хмарочоси ( в Пекіні будівля Торгового Центру та Вежа “Тайпей” 101 на Тайвані ) оснащені сучасним обладнанням і є повністю екологічно безпечними і неймовірно комфортабельними для перебування всередині будівель.

У Куала -Лумпур відомий малайзійський архітектор Хійяса Кастурі побудував офісний хмарочос Telecom Tower (Clipsal C-Bus)  заввишки в 60 поверхів. Будівля є найбільшим інтегрованим будовою в усі Азії. 11 систем управління контролюють роботу всієї будівлі : паркування , зали , коридори , прилегла територія , ліфти та інше.

Переваги інтелектуальних будинків очевидні: робота всієї будівлі контролюється з однієї точки , значно скорочуються витрати на опалення і кондиціонування , зберігаються природні ресурси і наноситься мінімальна шкода навколишньому середовищу. На думку експертів , «інтелектуальних» будівель в світі не так багато. Велика частина « новобудов » володіє лише невеликими можливостями « розумного» будинку . Однак експерти впевнені , що майбутнє саме за Інтелектуальними будинками.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Мультифункціональні датчики

Для чого застосовуються багатофункціональні датчики?

Будь-який сучасний будинок важко уявити без систем захисту – охоронної, пожежної, захисту від витоку газу і т.д.  А в розумному будинку для збільшення його можливостей необхідно додати ще більше датчиків. Для цього знайдено простий вихід – об’єднання всієї кількості датчиків в одному корпусі.

Багатофункціональний датчик розумного дому
Ми б хотіли ознайомити Вас з лінійкою мультифункціональних внутрішніх датчиків Smart Bus G4
Продукція компанії Smart-Bus містить у собі лінійку унікальних, багатофункціональних датчиків для монтажу на стелю, кожен з яких підходить для певного випадку. Це датчики: 9в1, 8в1, 6в1, 5в1.
Один такий датчик може практично замінити всі датчики в кімнаті.
Кожен з них має набір певних функцій та сфери застосування. У всіх датчиках є вбудований логічний процесор, який може видавати сигнали не тільки при умові спрацювання одного з елементів датчика, а й за умови будь яких поєднань різних елементів датчика, та часу, дня тижня і т.д.
Щоб прискорити і спростити процес вибору датчика для необхідного проекту, нами була зроблена порівняльна таблиця функціональності, представлена нижче:
Порівняльна таблиця функціональності датчиків

9в1

8в1

6в1

5в1

Вбудована логіка – 32 умови

+

+

+

+

Налаштування функцій безпеки(спільна праця змодулем безпеки)

+

+

+

+

2 вихода сухих контактів

+

+

+

Датчик руху

+

+

+

+

Датчик температури

+

+

+

Датчик освітленості

+

+

ІЧ Передавач

+

+

ІЧ Приймач

+

+

Реле на 5 ампер

+

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Зовнішні датчики

Датчик руху розумний будинок

Через модуль сухих контактів система розумний будинок Smart Bus Може працювати практично з будь-якими зовнішніми датчиками
1.Датчик води. Являє собою два електроди, між якими під час потрапляння в воду виникає різниця потенціалів. Використовується в основному для захисту від протікання. Ставиться в місцях можливого аварійного витоку води. При спрацюванні розумний будинок, в залежності від комплектації системи може ввімкнути сирену, голосове оповіщення, перекрити електромагнітний клапан подачі води та ін. Також ці датчики можливо використовувати для систем автоматичного набору води в басейн, ванну та інші ємності.
2. Датчик руху. Може використовуватись в системах охорони, освітлення, кліматичних системах та багатьох інших елементах розумного дому. Є дуже поширеним в використанні.
3. Датчик загазованості – за його сигналом система  може вмикати примусову вентиляцію, перекривати електромагнітний газовий клапан та виконувати будь-яку іншу програмовану дію
4. Датчик яскравості освітлення – за його даними система може в  певних запрограмованих випадках приймати рішення, вмикати чи не вмикати світло, розкривати чи закривати штори та багато іншого.
5. Будь які інакші датчики, які видають сигнал типу «сухий контакт» і які ви вважаєте доцільним використовувати у Вашому власному розумному будинку.

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Apple патентує нову технологію для розумного будинку

Якийсь час назад з’явилися чутки, якщо вірити яким, «розумні» годинник Apple iWatch підтримуватимуть декілька функцій, які будуть пов’язані з технологією розумного будинку. Тобто власник цього годинника буде залишатися в курсі якихось подій у своєму будинку, залишаючись далеко від нього. Однак, згідно з останньою інформацією, Apple готує щось більш грандіозне в плані домашньої автоматики.

Співробітникам Apple Insider вдалося знайти кілька патентних заявок від Apple, які пов’язані з автоматизацією будинків. Компанія нещодавно зареєструвала патент на технологію, яка буде відстежувати місце розташування господарів будинку і використовувати цю інформацію для управління різними системами будинку. Патент був опублікований в організації U.S. Patent and Trademark Office під номером 8,577,392 і розшифровується як «Система і методика визначення місця розташування бездротових пристроїв і людей для контролю і регулювання пристроїв на основі місця розташування».

Система буде використовувати мобільні пристрої, такі як Apple iPhone або iPad, а також статично розташовувані девайси (наприклад, iMac) і мережа Wi-Fi. Технологія буде відслідковувати поточне місце розташування людини в будинку, припускати його подальші дії і керувати деякими пристроями. Наприклад, якщо система бачить рух людини в напрямок іншої кімнати, то вона включить там світло, телевізор або щось інше залежно від налаштувань або переваг господаря.

home-automation-2

Нова система домашньої автоматики зможе не тільки відслідковувати положення людини і пристроїв в будинку і на основі цього керувати різними пристроями в будинку, але і робитиме частину роботи, наприклад, коли ви їдете додому з роботи.

Буде дуже цікаво почути офіційну інформацію від Apple, так як, схоже, технологія дійсно буде цікавою і корисною. Можливо, частину функцій ми побачимо при запуску годин iWatch.

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

“Розумний будинок” Білла Гейтса

Першим  «інтелектуальним» будинком в світі став «Дім трону» японського професора Кена Сакамури в Токіо, побудований в кінці 1980-х років. Датчики погоди відкривали вікна, коли дув свіжий бриз, і включали кондиціонер, коли ставало жарко; якщо радіо грало занадто голосно, вікна автоматично закривалися, щоб не потривожити сусідів; якщо дзвонив телефон, комп’ютер знижував звук аудіо системи, і так далі.
Найвідомішим і дорогим на сьогодні став будинок, побудований в США для Білла Гейтса, знаменитого творця корпорації Microsoft.
Будинок Білла Гейтса площею 3700 квадратних метрів на березі озера Вашингтон був добудований восени 1997 року і обійшовся приблизно в 55 мільйонів доларів. Велика частина будинку знаходиться під землею. Сонячне світло в бункер Гейтса потрапляє завдяки кабелю з оптоволокна загальною протяжністю 84 кілометри.
billСистеми автоматичного управління кліматом, освітленням, телефонами і безліччю іншими електронними пристроями доведені до логічної досконалості, але при цьому людина не стає «рабом» електронного «мозку» свого будинку, оскільки в будь-який момент може повернутися до традиційного «ручного» управління – поруч з електронними панелями мирно уживаються і «старомодні» вимикачі.
Про будинок ходять легенди і багато з них ,як не дивно ,не вигадка письменника-фантаста, а реальність, створена сотнями геніальних інженерів-дизайнерів і будівельників, професіоналізму яких довірився найбагатша людина в світі. Будинок будувався 7 років і безжально перебудовувався при щонайменшій невідповідності генеральної інженерно-архітектурної концепції проекту.
Рекрути Білла Гейтса зібрали кращу будівельну команду в Америці – 35 дизайнерів, 326 обробників, 104 електрика і спеціально створений з нагоди «будівництва століття» в компанії Білла, відділ кращих програмістів та інженерів – проектувальників розумних будинків. Кожне з розроблених пристроїв застосованих в будинку Білла запатентовано і засекречено, а з інженерів і розробників, які працювали над одним з «найбільш секретних» проектів взяті довічні підписки про нерозголошення «таємниці будинку».
Будинок чудово вписався в природний ландшафт на березі Вашингтонського озера з власним пляжем, елінгами і причалами для яхт. П’ятдесят штучно  камуфльованих камер щомиті спостерігають за зовнішнім периметром будинку. Підійти непоміченим і стрибнути через паркан не вдасться жодному журналісту… озброєна професійна охорона висунеться до передбачуваного місця вторгнення ще до того як воно станеться. Дві камери, встановлені на в’їзді, управляють автоматичними воротами, пізнаючи номери машин, введених в базу даних. Машини самого Білла і прислуги безпомилково упізнаються по мітках RFID, встановлених на днище автомашин і зчитуються антенами, врізаними в асфальт перед воротами. На обох 22-метрових колонах під мармур, встановлених перед в’їздом, встановлені поворотні камери, які оглядає під’їзди до будинку і внутрішню територію з висоти пташиного польоту.
Пройшовши ретельний контроль , гість отримує значок з міткою RFID із заздалегідь запрограмованим маршрутом, в будинку ви можете ходити хіба  що в гостьовий туалет або зал для гостей, розрахований на 100 чол. інші двері просто не відкриються. Кожен електронний замок, і дверна ручка зроблені строго за індивідуальним замовленням і практично унікальні, як і всі деталі будинку. Ідентифікація гостей по радіо-мітці дозволяє створити унікальне аудіо-відео-світлове середовище для кожного з відвідувачів розумного будинку. Навіть запахи синтезуються в залежності від уподобань його мешканців. Вибраний сценарій буде супроводжувати вас по всіх приміщеннях будинку, міняючись від часу доби і навіть настрою. Особливо цікава система, що створює тонкий аромат води в 20-метровому басейні, залежно від пори року і погоди.

Встановлені по всьому будинку зчитувачі RFID безпомилково дають інформацію для центрального комп’ютера, керуючого розумним будинком, який швидко і точно управляє численними торшерами, шторами, і навіть заслінками для оптичних світловодів, призначених для освітлення 4-х підземних поверхів природним світлом (ось  вона економія електроенергії). Білл людина економний, підземні поверхи не обкладаються в Америці податком. За 4 надземних рівня йому доводитися платити більше 1 мільйона в рік.Особливий емоційний ефект створює віртуальна картинна галерея, яка демонструється  на плазмових панелях встановлених на стінах і коридорах будинку. У провідних музеях світу були куплені права на показ картин Рембранта, Ван Гога, Пікассо. Втім, є і справжня картинна галерея, в якій встановлені новітні активні і пасивні засоби безпеки – подивитися картину без спеціально запрограмованого маршруту нереально, спрацює сигналізація. Все в будинку продумано до дрібниць, Інтерфейс будинку бездоганний.

У внутрішньому дворі, куди можна потрапити через  скляні стіни,які  розсовуються можна побачити інтерактивний музичний фонтан, який оживає при вашому наближенні ніжною зміною кольору, напору води і звуку.

Особливу увагу приділено системі вентиляції та очищення повітря від пилу та бактерій. Нагріте повітря не просто викидається в атмосферу, а проходить через теплообмінник і віддає тепло свіжому повітрю, який за розкладом подається в приміщення. За розкладом працюють і роботи-пилососи. Через теплообмінник, прокладений по дну озера і 5-му поверху, здійснюється обігрів та охолодження всієї будівлі. Прецизійний кондиціонер створює оптимальні умови для картинної галереї. У кожному приміщенні є датчики температури, вологості і освітленості, зчитана  ними інформація дозволяє створити оптимальний клімат для кожного з мешканців будинку. Комп’ютер стежить за температурою теплових радіаторів. Система безперебійного електроживлення, встановлена ??на 4-му поверсі дозволяє зберігати працездатність будинку протягом необмеженого часу. Унікальна система очищення і регенерації води дозволяє будинку функціонувати автономно навіть при глобальних катаклізмах.

Дзеркальні ліфти з голосовим управлінням найбільше вражають .

За роботою інженерних служб розумного будинку цілодобово спостерігає інженер на його плазмовому  екрані і КПК ,де виводяться всі параметри і несправності інженерних систем. У сусідньому приміщенні на стіні встановлено 9 плазмових дисплеїв, на них виведені тривожні камери і плани будинку, що відображають поточний стан в квартирі гостей і господарів, а також тривожні події. За ними одночасно спостерігають 3 кваліфікованих охоронця.
Відео-спостереження в будинку ведеться цілодобово прихованими камерами високого дозволу, фіксуються всі пересування прислуги, охорони і гостей. Камери вимикаються, тільки коли в поле зору потрапляє господар. В даний час ведуться роботи по заміні RFID на систему розпізнавання людського обличчя.

Особлива гордість господаря розумного будинку – бібліотека з купольним читальним залом, що поєднує в собі унікальне зібрання рідкісних книг з 60-террабайтний сховищем, в якому в електронному вигляді зібрані найзначніші твори всіх часів і народів. Звідси господар любить проводити відео – конференції зі своїми численними філіями, втім конференції можна влаштувати практично в будь-якому приміщенні розумного будинку.

Системою поливу і життєзабезпечення численних дерев і чагарників і трав’яного покриву управляє  комп’ютер-причому ІНДИВІДУАЛЬНО для кожної рослини. Вся територія розумного будинку покрита точками доступу Wi – Fi. Через них в домашню мережу включаються телефони, КПК та системи зв’язку, охорони, роботи-пилососи, а також людиноподібні роботи взяті в оренду в одній з японських фірм.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki