АМСТЕРДАМ, НІДЕРЛАНДИ. ПРОЕКТ «РОЗУМНЕ МІСТО»

нидерланды

Проект «Розумне місто» реалізується у столиці Нідерландів вже більше трьох років. За цей час у місті розпочалося багато інноваційних проектів, спрямованих на створення більш сталого та енергоефективного міського господарства. Проект розпочався у 2009 році як програма співпраці між громадською організацією «Двигун інновацій» та мобільного оператора Ліандер у тісному співробітництва під патронатом муніципалітету Амстердама. Нині до проекту залучено більше сімдесяти різноманітних партнерів і Амстердам став відомим у всьому світі як «розумне місто». Ця ідея пройшла від традиційного суспільства знань до цілісної інформаційної громади, в якій взаємодія побудована через співпрацю. Проект підкреслює важливість створення «розумного» міста як процесу залучення, сила якого полягає як у якості, так і у кількості поширеної інформації.

У створенні «розумного міста» Амстердам зосереджується на проблемах збереження енергії та зменшенні викидів СО2. Для цього в рамках проекту протягом років його дії було впроваджено величезну кількість енергозберігаючих проектів, які можна розділити за чотирма напрямами: громадський простір, мобільність, середовище для життя та роботи. Серед проектів у сфері громадський простір, зокрема, «Розумна школа», в рамках якого учні молодших класів вивчають заходи збереження енергії, а школи змагаються між собою в енергоефективності, та «Вуличний клімат», в якому вулиці міста працюють у якості інкубаторів та випробувальних майданчиків для дружніх до клімату інновацій та експериментів. Як приклад проекту у сфері сталої мобільності слід назвати програму, за якою в місті створено мережу пунктів зарядки батарей для електричних двигунів. Спеціальні зарядні станції також надають комплекс послуг для електричних транспортних засобів. В рамках програм сталого житла реалізується найбільший проект «Наша енергія», яким передбачено забезпечення 8000 домогосподарств джерелами відновлювальної енергії, головним чином, вітряними генераторами. Для створення сталого робочого середовища реалізовано велику кількість проектів. У густо населеному Амстердамі дуже поширені внутрішньоміські переміщення. Для забезпечення сталого середовища необхідно зменшити обсяг щоденних поїздок на авто. Перша спроба полягала у створенні робочих місць в районах, де часто виникають дорожні затори, але в силу багатьох чинників вона успіху не мала. Сьогодні успішним є проект створення по всьому місту офісів, які знаходяться у п’ятихвилинній велосипедній доступності від житлових районів, що сприяє зменшенню автомобільного руху.

Протягом перших років реалізації «Розумне місто» ініціювало велику кількість різноманітних інноваційних проектів. Всі вони мають різний масштаб та знаходяться на різних стадіях реалізації, тому важко побачити точно, який вони чинитимуть вплив на довготривалу сталість розвитку міста. Але очевидно, що проект функціонує в якості платформи та створює натхнення для малих і середніх підприємств в пошуках стійких варіантів розвитку, і це саме по собі стає доброю основою для глибоких змін в усвідомленні розвитку міста. Ще одна річ, значення якої неможна применшувати, – проект «Розумне місто» став успішним брендом Амстердама як міста, яке дивиться вперед з розумними ідеями, і він зробив місто між народним прикладом, що надихає інші міста. На даний час для Проекту головне завдання полягає у збереженні цього імпульсу, щоб і надалі розширювати вплив його програм на ефективність використання енергії в місті. За словами Джоса Брінкмана, прес-секретаря Проекту, для «Розумного міста» важлива якнайширша участь городян. Щоб стати ще «розумнішим», місту важливо знайти шляхи та способи, щоб жителі, для яких нові технології не доступні, змогли брати участь і бути включеними в формування розумного міста.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *