Вчені передали інформацію за допомогою горілки

Вчені передали інформацію за допомогою горілки

Вчені передали інформацію за допомогою горілки

У повідомленні був зашифрований гімн Канади.

Двоє вчених з Йоркського університету в Канаді передали текстове повідомлення на відстань чотирьох метрів за допомогою парів алкоголю. У повідомленні був записаний у двійковому коді гімн Канади.

Обладнання, що використовується для передачі, включало розпилювач горілки (передавач), датчик алкоголю (приймач), настільний вентилятор і мікроконтролер.

Дослідники застосували два способи доставки парів алкоголю на приймач. При першому алкоголь з розпилювача «самостійно» досягає датчика в процесі дифузії. Другий спосіб передбачає використання вентилятора, який направляє алкоголь на приймач. Якщо датчик фіксував, що концентрація алкоголю в повітрі збільшується, це інтерпретувалося як одиниця. Якщо концентрація зменшується, це тлумачилося як нуль.

Під час сеансів передачі застосовувалися також «кодові фрази», які означають початок і кінець комунікації. Цей спосіб передачі інформації дослідники назвали «молекулярною системою комунікації». Вони стверджують, що подібні хімічні сигнали можуть використовуватися для зв’язку в місцях, де немає сигналу, а також в системах мікро- та наномасштабів.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *