Технологія e-ink

Технологія e-ink

Технологія e-ink

Технологія e-ink (електронне чорнило, електронний папір) викликала справжній бум на ринку електронних книг, тому що дозволила створювати дисплеї, що не стомлюють очі при читанні. У чому основні особливості цієї технології?

Особливості технології e-ink

На даний момент найпопулярнішими є рідкокристалічні дисплеї, вони використовуються в більшості сучасних пристроїв відображення інформації. Однак вони мають ряд недоліків: досить низька яскравість і контрастність зображення, малий кут огляду, неможливість тривалого зберігання інформації, що відображається.

Работа E-Ink дисплея

Технологія e-ink була покликана виправити ці недоліки РК-дисплеїв. Ця технологія заснована на явищі електрофорезу і являє собою імітацію звичайної друку на папері. Зображення на електронному папері формується аналогічно карандашному письму: твердими пігментними частинками на мікроструктурному матеріалі, який дисперсно розсіює світло подібно волокнам паперу.

Переваги e-ink

Дисплеї на основі електронного паперу мають більшу яскравістю, контрастність і кут огляду, ніж рідкокристалічні. Вони можуть протягом досить тривалого часу зберігати зображення тексту та графіки без споживання електричної енергії: енергія витрачається тільки на зміну зображення (наприклад, при гортанні сторінок в електронній книзі). Тому пристрої з e-ink дисплеями володіють великим часом автономної роботи в порівнянні з пристроями з РК-дисплеями.

Недоліки технології e-ink

Проте має технологія e-ink і недоліки. Екрани на основі електронного паперу схильні до механічних пошкоджень, тому з оснащеними e-ink дисплеями пристроями потрібно поводитися дуже обережно. А коштує такий дисплей недешево: більшу частину вартості електронної книги становить саме вартість дисплея.

Також у таких дисплеїв дуже великий час оновлення в порівнянні з РК дисплеями. Це не дозволяє використовувати в інтерфейсі e-ink пристроїв складні інтерактивні елементи (скролінг, анімовані меню і т. п.).

В електронних книгах це найчастіше виражається в проблемах з відображенням збільшеного фрагмента великого тексту або зображення на невеликому екрані. Також іноді після перемикання сторінки на дисплеї може залишитися тінь попередньої сторінки.

Використання технології e-ink

Технологія e-ink зараз застосовується не тільки в електронних книгах, але і в електронних газетах, дисплеях телефонів, смарт-карт, наручних годинників і USB-флешок, оснащених статусними дисплеями. Проводяться також випробування оголошень і плакатів з електронного паперу.

Гнучкий e-ink

Були висловлені пропозиції використовувати цю технологію при виробництві одягу, цифрових фоторамок і клавіатур. Клавіатури з динамічно змінюваними клавішами будуть корисні для рідкісних мов або при роботі з додатками, в яких часто використовуються неалфавітні символи.

Отже, і дисплеї на електронному папері, і рідкокристалічні дисплеї мають свої переваги і недоліки. Тому багато виробників активно розробляють альтернативні технології, що поєднують в собі переваги обох типів екранів-велику яскравість, контрастність і кут огляду, високу частоту зміни зображення, повнокольоровість, низьке енергоспоживання.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *