Інтелектуальні системи вуличного освітлення

Вуличне освітлення являє собою штучний спосіб оптичного збільшення видимості на вулиці в темний час доби, здійснюваний лампами, закріпленими на щоглах освітлення, шляхопроводах та інших опорах, які можуть включатися в темний час доби автоматично, або вручну з диспетчерського пункту.

У традиційній системі вуличного освітлення застосовуються різні типи ламп, порівняльна характеристика світлотехнічних властивостей яких наведена в табл.1, де позначено:

• ЛР – лампи розжарювання;

• ДРЛ – дугові ртутні лампи високого тиску;

• ДРВ (дугові ртутні з випромінюючими добавками) – дугові ртутні метало-галогенні лампи;

• ДНАТНД – натрієві газорозрядні лампи низького тиску;

• СДЛ – світлодіодна лампа.

Наведені в табл.1 дані показують, що світлотехнічні властивості світлодіодних ламп значно перевершують відповідні властивості інших типів ламп вуличного освітлення, особливо по економічності.

Головний недолік традиційної системи вуличного освітлення полягає в її нездатності забезпечити економію електроенергії, що витрачається на освітлення, і неможливість мінімізації витрат на технічне обслуговування. Крім того, ця система не в змозі забезпечити практично безперебійне (тобто здійснюване з мінімальним часом від моменту виходу освітлення з ладу до відновлення його працездатності ) освітлення вулиць, автотрас та інших об’єктів.

Таблиця 1

Властивість

ЛР

ДРЛ

ДРВ

ДНАТНД

СДЛ

Економічність

Низька

Середня

Середня

Висока

Висока

Кольоропередача

Відмінна

Добра

Відмінна

Погана

Відмінна

Світловіддача, лм/Вт

13

30…60

70…95

До 200

До 200

Термін служби, год

1000

До 12000

До 15000

До 32000

До 100000

Плавне регулювання потужності

+

+

Запалення, перезапалення

Швидке

Тривале

Тривале

Тривале

Швидке

Наявність ртуті

+

+

 

Інтелектуальна система вуличного освітлення являє собою систему, що включає в себе комплекс вуличних ламп, між якими здійснюється обмін даними для доставки інформації про висвітлення до локального концентратора, який і передає ці дані до спеціального сервера.

Наступний рівень управління інтелектуальним освітленням – це двосторонній зв’язок, що дозволяє управляти вуличним освітленням шляхом дистанційній регулювання яскравості вуличних ламп відповідно з погодними умовами (наприклад, при тумані, дощі, яскравому нічному світлі місяця), або залежно від рівня освітленості окремих ділянок вулиці при наявності або відсутності на них людей і транспорту. Тим самим при застосуванні такого освітлення досягається істотне (у два і більше рази ) зниження витрат електроенергії на освітлення. Крім того, така система вуличного освітлення допомагає знизити витрати на обслуговування, зробити його більш ефективним і рентабельним за рахунок здійснення безперервного контролю стану ламп. Справа в тому, що при застосуванні такої системи освітлення вихід з ладу однієї або групи ламп виявляється дистанційно в реальному масштабі часу, що виключає необхідність періодично направляти ремонтну бригаду для виявлення і заміни поламаних ламп.

Основним компонентом інтелектуальної системи вуличного освітлення, який дозволяє вивести ефективність і керування освітленням міст, трас, а також громадських місць на принципово новий рівень, є інтелектуальний ліхтарний стовп, що складається з наступних трьох блоків (рис. 1):

• баластний модуль або драйвер, який є високоефективним вихідним каскадом управління лампою ;

• модуль комунікаційного інтерфейсу, що забезпечує цифрове управління, захист переданих даннях і надійність мережевого з’єднання;

• набір інтелектуальних датчиків, що використовуються для моніторингу погодних умов, кута нахилу ліхтарного столу і рівня забруднення повітря .

Система інтелектуального вуличного освітлення з використанням інтелектуальних ліхтарних стовпів дозволяє оперативно в масштабі реального часу контролювати рівень освітленості освітлюваних об’єктів локальним концентратором, що тонко налаштовує яскравість, напрям освітлення і колір будь-якого ліхтарного стовпа або групи стовпів. При цьому однією з найістотніших і найбільш ефективних функцій інтелектуальних систем вуличного освітлення є затемнення. Саме затемнення при використанні таких високоефективних джерел світла, якими в даний час є світлодіодні лампи, істотно продовжує термін служби ламп і різко скорочує споживання енергії без ризику зниження безпеки для транспорту і пішоходів.

Слід зазначити, що в системах інтелектуального вуличного освітлення технологічно розвинених країн світу в даний час стали застосовувати розумні ліхтарні стовпи, що працюють автономно за рахунок енергії встановлених на кожному з них вітрогенератора і/або сонячних батарей . Такі ліхтарі протягом усього дня накопичують сонячну енергію у вбудований акумулятор, після чого, при настанні сутінків, автоматично включаються і безперервно працюють до перших променів сонця.

Безымянный

Переваги освітлення вулиць, проїжджої частини і дворів за допомогою розумних ліхтарів, оснащених вітрогенератором та / або сонячними панелями, очевидні: не треба постійно здійснювати їх технічне обслуговування та догляд за ними (за винятком очищення плафонів від вуличного бруду і пилу), досягається істотна економія електроенергії і підвищуються показники безпеки пішоходів і водіїв за рахунок бездоганно працюючого вуличного освітлення.

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *