«Smart House» Білла Гейтса

                          билл

Білл Гейтс ? найзнаменитіша людина в комп’ютерному світі. В 1998 році на березі озера Вашингтон побудував не менш знаменитий «Smart House» («розумний» дім). Групі архітекторів і будівельників в главі з Джеймсом Катлером знадобилось понад сім років, щоб звести в Медіні (США) найбільш технологічний особняк в світі.

Будівля стійка до землетрусів: стіни зроблені зі скла, бетону та каменю. Сталевий дах підтримують стовбури древніх сосен. Для збереження навколишнього ландшафту і заощадження енергії, будинок вбудований в схил одного з мальовничих пагорбів багатого передмістя Сіетла. З вікон, що виходять на озеро, відкривається чудовий краєвид.

Спочатку був побудований будиночок для гостей. Під час будівництва в ньому жив Білл Гейтс. Тут він почав написання своїх книжок «Дорога попереду», «Екологічний будинок», «Будинок майбутнього», «Житло XXI століття» – все це про будинок Гейтса. Будинок буквально начинений електронікою. Комп’ютерний центр управляє електронною системою , яка стежить за тим , щоб у будинку звучала певна музика , підтримувалися задані температура і освітлення , а ” відеостіни ” демонстрували живописні картини і піднімали настрій відвідувачів будинку. Вже на вході гості отримують мікрочіпи – ідентифікатори , які дозволяють комп’ютерній системі скорегувати температуру , світло , музику і відео відповідно до заздалегідь встановленими уподобаннями їх власників . Тому , переміщаючись по будинку , кожен гість чує свої улюблені мелодії і бачить на стінах свої улюблені мальовничі відіокартіни . А звернувшись до одного з численних комп’ютерних терміналів в будинку , він у будь-який момент може вибрати фільм або телепередачу для найближчого екрану або отримати довідкову інформацію.

На думку письменниці Маргарет Талбот : ” Гейтс перевершив всіх: побудував технологічний кокон , який передбачає кожне його бажання і захищає не тільки від небезпек , а й від щасливих випадковостей ” .

Сам же господар ” розумного” будинку каже: “Я не збирався головною характеристикою дома робити першокласну техніку. Мені хотілося , щоб технологія грала певну роль в малому , практичному і придатному для життя особняку . Я виріс на Північному-Заході і , природно , збирався створити атмосферу , схожу на моє дитинство. Нам пощастило з місцем для будинку , і ми постаралися оптимально поєднати споруди з природним ландшафтом ” .

Поділитися в соц. мережах

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *