SCADA система intouch

st_intouch_01

SCADA система intouch – це один з найпопулярніших у світі програмних пакетів візуалізації людино- машинного інтерфейсу ( HMI ) . Wonderware intouch , а точніше перші його розробки з’явилися близько 20 років тому , і за цей час встигли пройти випробування на безлічі реальних промислових об’єктів. Спробуємо розібратися , чим відрізняється система intouch від інших SCADA конфігуратор і чим вона примітна .


SCADA система Wonderware intouch
підтримує інтеграцію з усіма великими виробниками ринку систем і рішень автоматики включаючи Siemens , ABB , Rockwell Automation і багатьма іншими. Програми, створені в цьому середовищі успішно використовуються в самих різних галузях : від видобутку нафти до виробництва продуктів харчування. Бібліотека об’єктів з індустріальною графікою справді величезна і дозволить створити потужні і інформативні екрани людино- машинного інтерфейсу ( HMI ) . Сприяє цьому і великий набір програмних сценаріїв .

st_intouch_02

SCADA система Wonderware intouch складається з двох частин: середовища розробки і середовища виконання . У середовищі розробки WindowMaker малюють мнемосхеми і описують сценарії , після чого завантажуються в середу виконання. Сервери введення / виведення даних орієнтований на конкретне обладнання . Використовуються Ккак правило стандартні протоколи обміну даними: DDE , OPC , TCP / IP і тд. Заявлено, що SCADA система Wonderware intouch здатна працювати з більш ніж 120 000 сигналів і параметрів . Intouch містить в собі вбудовані історичні та тимчасові тренди. елементи управління Microsoft ActiveX і . NET , підтримує Microsoft Remote Desktop Services . За рахунок роботи як сервісу мережевий ОС Windows NT функціонування програми не порушується процесом реєстрації користувачів .

Серед основних завдань SCADA системи intouch виділяють наступне:

Збір сигналів і графічне відображення в зручній формі.
Контроль регульованих параметрів .
Контроль дій обслуговуючого персоналу .
Висновок керуючих впливів в промислові контролери і виконавчі механізми.
Ведення журналу подій і аварій.
Генерація звітів і оперативних зведень.

Автори статті: Сохан О.( 391.sohan.sasha@gmail.com)  Стремякова Е. (391.Stremiakova.Eleonora@gmail.com ), Моргалюк І. (391.morgaliuk.ira@gmail.com)

Посилання: http://old.intouch.ru/catalog/intouch.shtm , http://www.tadviser.ru/index.php

Залишити відповідь