Що ховається в темних глибинах Інтернету?

Internet

Широким масам користувачам глобальної мережі мало що відомо про цілий світі секретних web -сайтів , за допомогою яких ведеться торгівля наркотиками, порнографічними матеріалами , зброєю і підробленими документами.

Що стався в середині жовтня арешт 26 -річного Росса Ульбріхта пролив трохи світла на проблему існування таємних web -сайтів , на яких ведеться торгівля наркотиками , порнографічними матеріалами , зброєю і підробленими документами та які до недавніх пір перебували поза зоною контролю влади.

У жовтні був закритий « The Silk Road » (« Шовковий шлях» ) – віртуальний чорний ринок , що управлявся Ульріхт і розповсюджував контрабандний товар . Інший подібний чорний ринок у мережі – « Atlantis » (« Атлантида» ) закрився з ініціативи його власників в ще наприкінці вересня. Обидва цих порталу використовували програмне забезпечення TOR , зване також The Onion Router , яке дозволяло їм приховувати свої IP- адреси – набори цифр, які виконують в інтернеті роль назв вулиць і номерів будинків , даючи можливість комп’ютерам , мобільним телефонам і планшетів знаходити їх у всесвітній павутині , – пояснює Ніколас Крістін , доцент кафедри електроніки та обчислювальної техніки в Університеті Карнегі- Меллон .

Портали « The Silk Road » і « Atlantis » – це лише два сайти з безлічі подібних їм ресурсів, що належать до цілого світу інтернет -сайтів , який називають « глибинна павутина » ( deep web ) або ж «темна павутина » ( dark web ) . Ресурси , розташовані в цьому темному куточку Інтернету приховують свої IP- адреси від пошукових систем і не можуть бути пов’язані посиланнями з іншими інтернет – сайтами або блогами .

За словами Христина , програмне забезпечення TOR дозволяє людям продавати і купувати через інтернет наркотичні засоби (головним чином , як показало розслідування , марихуану ) , а також торгувати матеріалами порнографічного характеру і навіть нелегально продавати зброю. Однак у той же самий час система TOR допомогла самоорганізуватися в таємниці від уряду групам громадянського опору в таких тоталітарних країнах , як Лівія , Єгипет і Сирія , вона допомагає передавати конфіденційну інформацію журналістам , а також дозволяє обмінюватися секретними даними в електронному вигляді різним структурам , пов’язаним з забезпеченням безпеки і правопорядку . Крім цього , програмою TOR часто користуються близькі друзі або родичі , обмінюючись особистими фотографіями або документами , що носять приватний характер. Крістін порівняв дане програмне забезпечення зі спеціальними таємними посильними минулого, які передавали повідомлення і листи від людей , які бажали зберегти свою таємничість або анонімність.

« Система дозволяє таким – на цей раз електронним « кур’єрам » – зустрічатися посеред мережі» , – говорить Крістін .

Крістін також зазначив , що самі по собі такі секретні сайти не продають ніяких товарів – це лише місце , де під покровом таємниці покупець може зустрітися з продавцем. «Їх можна назвати аналогом торгової площадки Amazon » , – заявив він.

Такий портал надає потенційним покупцям широкий вибір різних зручних функцій – таких як , наприклад , корзина покупця , система рейтингів продавця , – заявляє Крістофер Бадд , менеджер відділу зв’язку в TrendMicro – компанії, що працює в сфері IT- безпеки , яка нещодавно опублікувала «Білу книгу » , присвячену усіх питань, пов’язаних з функціонуванням ринку « темної павутини ».

Програма TOR є програмним забезпеченням вільного доступу , вона доступна для завантаження та встановлення на комп’ютер будь-якій людині . Програма була створена в 90 -і роки XX століття і спочатку її розробку профінансувала Науково -дослідна лабораторія ВМС США для захисту систем передачі інформації, що має статус військової таємниці . У 2002 році програма стала доступна широким масам , і розробку її нинішніх версій фінансує некомерційна правозахисна організація Electronic Frontier Foundation (Фонд електронних рубежів ) .

Подiлитися у соцiальних мережах

Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex
Коментарi та розмiщення посилань заборонено.

Коментарi закритi.