Winlog SCADA

        З точки зору сучасних користувачів, давно була потрібна  система, яка б замінила і полегшила (частково)  фізичну працю людини, тим самим зробивши життя зручнішим. Оскільки, розвиток на стоїть на одному місці і еволюція крокує разом з часом, то необхідність використання даної системи назрівала вже давно, але не було можливості  реалізувати даний тип системи. Саме завдяки об`єднанню зусиль і командній роботі вийшла Winlog SCADA. Головний девіз якої є – полегшення і автоматизація роботи, що приведе до меншої витрати ресурсів і використанню фізичної сили людини. Мова в даній статті піде про: головні переваги даної системи, її використання та головні функції

Простий, гнучкий і економічний, Winlog Pro являє собою пакет SCADA / HMI для контролю промислових і цивільних підприємств . Інтегроване середовище розробки надає різні інструменти ( Gate Builder , Шаблон Builder ,Код Builder) для простого і інтуїтивно зрозумілого створення багатомовних додатків. Велика бібліотека драйверів і інтерфейс OPC клієнт дозволити зв’язок з більшістю електронних пристроїв, таких як ПЛК, контролерів, приводів, модулі вводу / виводу; спеціальні функції можуть бути інтегровані безпосередньо розробником; стандартний формат файлів історії ( DBF , CSV ) і ODBC (SQL ) підтримує забезпечити інтерфейс з більшістю додатків Windows (Excel , Access і т.д.). Winlog Pro дозволяє створити розподілену архітектура клієнт / сервер з TCP / IP протоколу про Інтранет / Інтернет-мережі або для створення веб-додатків , доступних з стандартних браузерів, мобільний ( GSM) телефонної мережі може бути використаний для зв’язку з віддаленими пристрою або відправити SMS.

Winlog_01

      Winlog SCADA – надійна універсальна SCADA / HMI система європейського рівня якості. Понад 5000 підприємств по всьому світу вибрали цю SCADA систему для вирішення своїх завдань. У Росії, з 2009 року SCADA Winlog Pro успішно функціонує на об’єктах ВАТ Газпром. Батьківщиною Winlog є Італія.
Winlog SCADA  має кваліфіковану технічну підтримку. Для всіх покупців програмного забезпечення марки Winlog надається безкоштовне навчання за спеціальними програмами. Далі мова піде про характеристики програмного продукту ( з якими читач може ознайомитися на офіційному сайті Winlog Pro, ссилка під текстом ).  Основні технічні можливості системи:

Графічна бібліотека
Засоби розробки включають Symbol Factory 2.0, найпопулярніший бібліотеку автоматизації графічних об’єктів з більш ніж 4000 виробничих і промислових об’єктів, таких як насоси, клапани, двигуни, танки, ПЛК, трубопроводи, ISA символи і т.д.; вбудований редактор дозволяє зміна розміру і зміна кольору, схема і орієнтація об’єктів (растрові або Metafile ) . Бібліотека потужних графічних об’єктів також надається, з круговою ( Dial, GearDial ) і лінійних ( VSlider, HSlider ) потенціометрів, покажчик ( 120Meter, 180Meter, 270Meter ) і лінійні ( Vmeter, Hmeter) показники, термометри (термометр), комутатори та селектори (RockerSwitch, ToggleSwitch ) .

Run- Time  застосування
Будь-який додаток може виконуватися за допомогою одного з двох доступних недорогих ліцензій Run-time ( 128 тегів, необмежених ) ; багатомовних додатків ( на двох мовах або більше ) можуть бути створені, за допомогою простої команди для перемикання між мовами. Звіти та історичні дані можуть бути записані в стандартному форматі ( DBF , CSV ), які можуть бути легко доступні для інших додатків Windows (Excel , Access і т.д.). мережевих  архітектур . Архітектури розподілених клієнт / сервер можна налаштувати з використанням протоколу TCP / IP і мережа Інтранет / Інтернет . Multi-Master структури, в якій кожен термінал може обмінюватися даними з іншими так, щоб дозволити читання і запис, також можливі. Обидва виправлення і мобільний (GSM) телефонної мережі може бути використаний для зв’язку з віддаленими пристроями або відправити смс на операторів технічного обслуговування, в цьому випадку нагляд центр може надати послугу віддаленої допомоги до мережі периферійних ділянок, розкиданих по всій країні.

Тенденції
Тенденції можуть відображатися індивідуально або в групах : до десяти тенденції в той час  можуть ставитися до різних видів теги, кожна зі своїм власним кольором і масштабом. Тимчасова вісь може бути зрушене вперед і назад за допомогою відео значка, мишу можна використовувати для збільшення і зменшення зображення, а також різні інші варіанти огляду, можливо ( сітки, товщина лінії, режими інтерполяції і т.д.). Події та сигнали тривоги. Події і тривоги можна активувати залежно від значень узятих на себе відповідними тегами: аварійні сигнали передаються безпосередньо в спеціально зарезервованої області екрану, а також підтвердження оператором, також контролюються. Інформація про стан (активні події ) та історія ( дата, час, подія) можна отримати у відповідності з різними вільно визначеними категоріями ( наприклад, пріоритетних і розташування).

Функції
Функції набору власних значень для одного робочого процесу або конфігурації установки: нові функції можуть бути створені, а існуючі оновлюються ( копіювання, видалення, перейменування, друкування та зміна), а також імпортується і експортується в процес саме по собі . Застосування функції можливе для управління оператором, автоматично виконується при запуску, або виклику програми (наприклад , періодичного процесу).

Звіти
Звіти, короткої інформації, про виробничі дані або якість процесу сигналізації можуть бути отримані у вже запрограмованому форматі і можуть бути відображені, або роздруковані, відправлені будь-якому периферійного пристрою . Звіти можуть, на вимогу оператора, або автоматично, генеруватися на циклічній основі (після певного інтервалу часу, на певний день тижня і т.д.), викликані програми (наприклад, у випадку кінцевого виробництва) . Копії звітів також записуються у файли і можуть бути доступними для інших програмних пакетів (Excel , Access і т.д.).

Безпека
Кожен пункт меню, шаблон, тег і т.д., можуть бути захищені специфікацією груп доступу до неї , і тих , хто може змінити його. Ім’я , пароль і членство з однієї або декількох груп, можуть бути визначені для необмеженого числа операторів. Дія кожного оператора зміни даних записується в файл історії по даті, часу, опису події та імені оператора.

Отже, можна підбити підсумки вище сказаного – Winlog Pro – SCADA система для панельних комп’ютерів. SCADA система Winlog Pro найкращим чином підходить для панельних комп’ютерів.

1.Низькі системні вимоги SCADA системи;
2.Гаранована робота під ОС Windows Embedded ;
3.Встроенний інструмент Keyboard Builder дозволяє без труднощів створювати    віртуальні клавіатури, зручні для роботи на панельному комп’ютері ;
4.Обширна безкоштовна бібліотека протоколів і драйверів забезпечує роботу з обладнання всіх провідних виробників ;
5.Встроенная бібліотека векторної графіки та інтерактивних графічних об’єктів дозволяє створювати зручні та функціональні мнемосхеми для роботи на панельному комп’ютері.
6.Кліент-серверна архітектура мережі дозволяють з’єднувати кілька панельних комп’ютерів з SCADA системою в єдину систему управління об’єктом.

Автори статті: Багрій Євгеній.

Посилання: www.asu-tp.org, www.security-bridge.com, www.sielcosistemi.com, www.youtube.com

Залишити відповідь