Харчова

        SCADA – система TRACE MODE вже більше 10 років з успіхом застосовується в автоматизації технологічних процесів підприємств харчової промисловості України TRACE MODE дає високотехнологічне і разом з тим економічне рішення для автоматизації широкого спектру харчових виробництв . На базі цієї SCADA -системи розроблені сучасні АСУ ТП для всіх основних галузей харчової промисловості країни.

У першу чергу SCADA TRACE MODE застосовується в автоматизації :

 • цукрових заводів ( АСУ ТП процесів дифузії , очищення , дефекосатурації ) ;
 • виробництва комбікормів ( автоматизація процесів дозування за рецептурами ) ;
 • елеваторів (автоматизація зберігання та відпуску зерна) ;
 • виробництва соняшникової олії (віджимання , ректифікація , зберігання і відпуск ) ;
 • холодильних установок переробних заводів;
 • управління мікрокліматом овочесховищ ;
 • переробки та сушіння молока на молокозаводах ;
 • виробництва консервів ,
 • а також на багатьох інших процесах харчової промисловості України .

     Серед користувачів TRACE MODE лідери харчової та переробної промисловості України :

 • переробний комплекс Ольвіта ;
 • Константа- Агро ;
 • Інсахпром -К ;

      Список підприємств, що успішно використовують TRACE MODE для створення високотехнологічних харчових виробництв , постійно зростає.

Джерело: http://www.tracemode.ua/apps/food/

SCADA TRACE MODE в автоматизації технологічних процесів виробництва цукру на цукрових заводах України

123Виробництво цукру з цукрових буряків є традиційною галуззю харчової промисловості України . Україна повністю задовольнять внутрішню потребу в цукрі , яка становить 1,8-2 млн тонн , а також експортує цукор в Росію та інші країни.

Цукровий буряк – об’ємистий і швидкопсувний продукт , тому заводи з її переробки зазвичай будуються поблизу від плантацій. Технологічний процес виробництва бурякового цукру включає наступні стадії:

 • екстракції ;
 • очищення ;
 • випарювання ;
 • кристалізації.

Автоматизація технологічних процесів охоплює всі стадії виробництва цукру.

SCADA TRACE MODE на цукрових заводах України застосовується практично на всіх процесах виробництва цукру. Починаючи з АСУ ТП котелень до процесу випарювання і кристалізації .

Фахівці компанії Сатер (Київ , Україна ) , що спеціалізується на розробці АСУТП котлоагрегатів для цукрових заводів , з успіхом застосували SCADA TRACE MODE і контролери Логикон ( ІКС Техно , Київ , Україна ) в автоматизації технологічних процесів котлоагрегатів 2 -го цукрового заводу ім. Петровського , цукрового заводу « Цукрове » , на Куп’янському та ін заводах.

Завдання автоматизації технологічних процесів котлоагрегату полягає в оснащенні котелень цукрових заводів засобами контролю , автоматичного управління , регулювання , сигналізації та захисту . Усі сигнали про параметри і стан обладнання , що надходять в керуючі контролери , передаються на сервер і записуються в базу даних. До сервера підключені автоматизовані робочі місця операторів під контролем SCADA TRACE MODE для стеження за технологічними параметрами відповідного обладнання .

SCADA TRACE MODE застосована в автоматизації технологічних процесів установок дифузії , дефекосатурації та випарки Луганського , Городище- Пустоварівському , ШАМРАЇВСЬКИЙ , Краснознаменського цукрових заводів , а також на 2-му цукровому заводі ім. Петровського .

На Червонопрапорному заводі ( смт. Радісне , Одеська обл. ), Що входить до групи компаній ВАТ ” АПК Південний альянс” , компанія “Інформатика , комп’ютери , системи” розробила і впровадила систему автоматизації технологічних Мнемосхема екрану дефекосатурацііпроцессов ділянки дефекосатурації на базі SCADA TRACE MODE . В рамках проекту здійснено :

автоматизація технологічних процесів стабілізації сокових потоків ділянки дефекосатурації ;
автоматизація технологічних процесів продувки технологічних котлів;
У цих АСУТП використані на контролери I – 8000 ( ICP DAS ) під керуванням Micro TRACE MODE .

Діспетческій рівень системи автоматизації технологічних процесів ділянки дефекосатурації Краснознаменського заводу , розроблений в SCADA TRACE MODE . Система забезпечує безперервний прийом даних реального часу з вимірювальних пристроїв ( ТСП- Pt100 , ВЛР230 , pH – 101П , БРУ – 7 ) і подання інформації оператору в зручному і інтуїтивно зрозумілому вигляді .

В результаті впровадження АСУТП ділянки дефекасатураціі оператор отримав можливість бачити на екрані комп’ютера всі основні параметри технологічного процесу , здійснювати оперативне управління , запобігати , або скоротити до мінімуму аварійні ситуації.

Програмне забезпечення системи автоматизації технологічних процесів ділянки дефекосатурації Краснознаменського цукрового заводу ( Україна ) розроблялося в рамках єдиного програмного інструменту за технологією єдиної лінії програмування. Унікальні технології автоматизації праці розробника , такі як автопостроеніе , віддалене завантаження , потужні засоби налагодження і редагування проекту дозволили розробити і впровадити АСУ ТП ділянки дефекосатурації в найкоротші терміни ( тимчасові витрати на пусконаладку – 24 години).

223У результаті використання системи на підприємстві були вирішені завдання виявлення випадків неправомірних дій персоналу , економії сировини , електроенергії а також забезпечено зниження витрат на обслуговування і вивільнення матеріально -технічних ресурсів заводу за рахунок оптимізації технології .

На цукровому заводі (Чернігівська область , Україна ) SCADA TRACE MODE застосована в системі управління установкою фільтр- пресів . У проекті використані контролери I – 8000 ( ICP DAS ) під керуванням Micro TRACE MODE .
Система автоматизації технологічних процесів ПАРАФІЇВСЬКИЙ цукрового заводу вирішує наступні завдання:

 • візуалізація процесу фільтрування з відображенням всіх необхідних параметрів по циклах ;
 • документування технологічного процесу і реєстрація дій оператора;
 • надання оператору можливостей оперативного управління;
 • організація обміну з контролерами I – 8000 , I- 7000;
 • ведення звіту тривог ;
 • сигналізація аварійних і попереджувальних ситуацій ;
 • контроль стану ліній зв’язку;
 • діагностика коректності ведення звіту тривог ;
 • копіювання звіту тривог в момент « зациклення » та ін.

Джерело: http://www.tracemode.ua/apps/food/sugar/

Залишити відповідь