SCADA – система TRACE MODE вже більше 10 років з успіхом застосовується в автоматизації технологічних процесів підприємств харчової промисловості України TRACE MODE дає високотехнологічне і разом з тим економічне рішення для автоматизації широкого спектру харчових виробництв . На базі цієї SCADA -системи розроблені сучасні АСУ ТП для всіх основних галузей харчової промисловості країни.
У першу чергу SCADA TRACE MODE застосовується в автоматизації :
- цукрових заводів ( АСУ ТП процесів дифузії , очищення , дефекосатурації ) ;
- виробництва комбікормів ( автоматизація процесів дозування за рецептурами ) ;
- елеваторів (автоматизація зберігання та відпуску зерна) ;
- виробництва соняшникової олії (віджимання , ректифікація , зберігання і відпуск ) ;
- холодильних установок переробних заводів;
- управління мікрокліматом овочесховищ ;
- переробки та сушіння молока на молокозаводах ;
- виробництва консервів ,
- а також на багатьох інших процесах харчової промисловості України .
Серед користувачів TRACE MODE лідери харчової та переробної промисловості України :
- переробний комплекс Ольвіта ;
- Константа- Агро ;
- Інсахпром -К ;
Список підприємств, що успішно використовують TRACE MODE для створення високотехнологічних харчових виробництв , постійно зростає.
Джерело: http://www.tracemode.ua/apps/food/
SCADA TRACE MODE в автоматизації технологічних процесів виробництва цукру на цукрових заводах України
Виробництво цукру з цукрових буряків є традиційною галуззю харчової промисловості України . Україна повністю задовольнять внутрішню потребу в цукрі , яка становить 1,8-2 млн тонн , а також експортує цукор в Росію та інші країни.
Цукровий буряк – об’ємистий і швидкопсувний продукт , тому заводи з її переробки зазвичай будуються поблизу від плантацій. Технологічний процес виробництва бурякового цукру включає наступні стадії:
- екстракції ;
- очищення ;
- випарювання ;
- кристалізації.
Автоматизація технологічних процесів охоплює всі стадії виробництва цукру.
SCADA TRACE MODE на цукрових заводах України застосовується практично на всіх процесах виробництва цукру. Починаючи з АСУ ТП котелень до процесу випарювання і кристалізації .
Фахівці компанії Сатер (Київ , Україна ) , що спеціалізується на розробці АСУТП котлоагрегатів для цукрових заводів , з успіхом застосували SCADA TRACE MODE і контролери Логикон ( ІКС Техно , Київ , Україна ) в автоматизації технологічних процесів котлоагрегатів 2 -го цукрового заводу ім. Петровського , цукрового заводу « Цукрове » , на Куп’янському та ін заводах.
Завдання автоматизації технологічних процесів котлоагрегату полягає в оснащенні котелень цукрових заводів засобами контролю , автоматичного управління , регулювання , сигналізації та захисту . Усі сигнали про параметри і стан обладнання , що надходять в керуючі контролери , передаються на сервер і записуються в базу даних. До сервера підключені автоматизовані робочі місця операторів під контролем SCADA TRACE MODE для стеження за технологічними параметрами відповідного обладнання .
SCADA TRACE MODE застосована в автоматизації технологічних процесів установок дифузії , дефекосатурації та випарки Луганського , Городище- Пустоварівському , ШАМРАЇВСЬКИЙ , Краснознаменського цукрових заводів , а також на 2-му цукровому заводі ім. Петровського .
На Червонопрапорному заводі ( смт. Радісне , Одеська обл. ), Що входить до групи компаній ВАТ ” АПК Південний альянс” , компанія “Інформатика , комп’ютери , системи” розробила і впровадила систему автоматизації технологічних Мнемосхема екрану дефекосатурацііпроцессов ділянки дефекосатурації на базі SCADA TRACE MODE . В рамках проекту здійснено :
автоматизація технологічних процесів стабілізації сокових потоків ділянки дефекосатурації ;
автоматизація технологічних процесів продувки технологічних котлів;
У цих АСУТП використані на контролери I – 8000 ( ICP DAS ) під керуванням Micro TRACE MODE .
Діспетческій рівень системи автоматизації технологічних процесів ділянки дефекосатурації Краснознаменського заводу , розроблений в SCADA TRACE MODE . Система забезпечує безперервний прийом даних реального часу з вимірювальних пристроїв ( ТСП- Pt100 , ВЛР230 , pH – 101П , БРУ – 7 ) і подання інформації оператору в зручному і інтуїтивно зрозумілому вигляді .
В результаті впровадження АСУТП ділянки дефекасатураціі оператор отримав можливість бачити на екрані комп’ютера всі основні параметри технологічного процесу , здійснювати оперативне управління , запобігати , або скоротити до мінімуму аварійні ситуації.
Програмне забезпечення системи автоматизації технологічних процесів ділянки дефекосатурації Краснознаменського цукрового заводу ( Україна ) розроблялося в рамках єдиного програмного інструменту за технологією єдиної лінії програмування. Унікальні технології автоматизації праці розробника , такі як автопостроеніе , віддалене завантаження , потужні засоби налагодження і редагування проекту дозволили розробити і впровадити АСУ ТП ділянки дефекосатурації в найкоротші терміни ( тимчасові витрати на пусконаладку – 24 години).
У результаті використання системи на підприємстві були вирішені завдання виявлення випадків неправомірних дій персоналу , економії сировини , електроенергії а також забезпечено зниження витрат на обслуговування і вивільнення матеріально -технічних ресурсів заводу за рахунок оптимізації технології .
На цукровому заводі (Чернігівська область , Україна ) SCADA TRACE MODE застосована в системі управління установкою фільтр- пресів . У проекті використані контролери I – 8000 ( ICP DAS ) під керуванням Micro TRACE MODE .
Система автоматизації технологічних процесів ПАРАФІЇВСЬКИЙ цукрового заводу вирішує наступні завдання:
- візуалізація процесу фільтрування з відображенням всіх необхідних параметрів по циклах ;
- документування технологічного процесу і реєстрація дій оператора;
- надання оператору можливостей оперативного управління;
- організація обміну з контролерами I – 8000 , I- 7000;
- ведення звіту тривог ;
- сигналізація аварійних і попереджувальних ситуацій ;
- контроль стану ліній зв’язку;
- діагностика коректності ведення звіту тривог ;
- копіювання звіту тривог в момент « зациклення » та ін.