SCADA система Citect

st_citect_01

SCADA система Citect – одне з найкращих рішень серед систем моніторингу та управління АСУ ТП. CitectSCADA являє собою флагманський проект в минулому австралійської компанії Citect , а нині європейського конгломерату і лідера ринку Shneider Electric . На сьогоднішній день є одним з найпоширеніших програмних рішень для побудови високих рівнів АСУ , за рахунок масштабованості , надійності і гнучкості конфігурації.

Висока продуктивність SCADA системи Citect забезпечується за рахунок використання мульти задачного ядра реального часу. Навіть при значному збільшенні кількості опитуваних точок , параметри відгуку не сильно змінюються. За одну секунду дане рішення здатне опитати 5000 точок .
SCADA система Citect ефективно застосовується , як для невеликих підприємств та їх систем автоматизації , так і на великих системах з сотнями тисяч параметрів . Дозволяються будь-які завдання за рахунок використання модульної клієнт- серверної архітектури , в якій кожна складова частина може виконуватися на окремому ПК , або бути розподіленим між декількома ПК. Таким чином при розростанні завдань , є можливість розподілити їх для досягнення бажаної продуктивності.
У CitectSCADA реалізовано внутрішнє резервування будь-якого модуля , каналу зв’язку , і пр.
SCADA система Citect включає в себе такі основні модулі клієнтів і серверів:
    I / O – сервер введення і виведення даних.
Display – це спеціальний клієнт , що відповідає за візуалізацію операторського інтерфейсу .
Alarms – це спеціальний сервер тривог .
Trends – сервер трендів , який збирає і відображає на графіках в часі дані різного роду.
Reports – спеціалізований сервер генерації звітів .
В якості мови програмування в CitectSCADA використовують Cicode , який реалізує більше 700 функцій. Крім цього рішення підтримує мову VBA.

st_citect_02.jpg

Окремо варто відзначити ліцензування Citect. Засноване воно на обліку працюють у реальному часі ПК, а не на їх загальному числі. Таким чином, якщо з встановлених 100 робочих машин реально працює тільки 10, за їх ліцензію і потрібно буде платити. Сама CitectSCADA розповсюджується безкоштовно.

Автори статті: Сохан О.( 391.sohan.sasha@gmail.com)  Стремякова Е. (391.Stremiakova.Eleonora@gmail.com ), Моргалюк І. (391.morgaliuk.ira@gmail.com)

Посилання: http://autoworks.com.ua, http://asutp.ru/?p=400017

Залишити відповідь